Firma danych: OKEx zobaczył $113m w odpływie Bitcoinów tuż przed zawieszeniem wypłat.

Przemysł kryptograficzny został zaskoczony kolejnym nieoczekiwanym wydarzeniem ostatniej nocy, które wywołało fale uderzeniowe na całym rynku i spowodowało, że cena Bitcoina spadła.

Presja na sprzedaż Bitcoin’a zaczęła rosnąć wcześniej dzisiaj, po tym jak pojawiły się wieści, że OKEx nie jest w stanie przetworzyć wycofań z powodu aresztowania założyciela przez chińskie władze.

Jest on jedynym posiadaczem klucza wymaganego do rozpatrywania wniosków o wycofanie, który musi być regularnie wprowadzany, aby wnioski o wycofanie były rozpatrywane zgodnie z harmonogramem.

Jego aresztowanie wywołało pytania, dlaczego giełda zorganizowała swój wielosegmentowy system wypłat w taki sposób, że istnieje jeden punkt niepowodzenia, i uhonorowało tych, którzy uważają, że wymiana zdecentralizowana jest lepsza od scentralizowanej.

Co ciekawe, dane z Glassnode ujawniają również, że znaczne sumy BTC zostały przeniesione z platformy w ciągu 48 godzin przed zawieszeniem wypłat.

OKEx Bitcoin i krypto wycofuje się zawieszony z powodu śledztwa chińskiej policji

Z nieznanych jeszcze powodów, chińskie śledztwo policyjne wymierzone było w popularną giełdę krypto walutową obsługującą osoby w całej Azji, a założyciel został przyłapany na krzyżyku.

Niejasne pozostaje, kiedy założyciel został aresztowany, ale wydaje się, że w ciągu 48 godzin przed niedawnym zawieszeniem nastąpiło wyprowadzenie z giełdy flurki Bitcoinów.

Platforma analityczna Glassnode mówił o tym w ostatnim tweecie, zauważając, że 113 milionów dolarów w sumie zostały wycofane w dwóch dużych partiach tuż przed wycofaniem zawieszenia.

„Przed zawieszeniem wypłat krypto walutowych z OKEx, zaobserwowaliśmy duże odpływy BTC z giełdy. Według naszych danych, w ciągu ostatnich 48 godzin wycofano w sumie 10.000 BTC (~ 113 milionów dolarów) w dwóch dużych partiach“.

Aresztowanie założyciela OKEx podkreśla poważną wadę centralizacji.

Dovey Wan – wspólnik założycielka Prymitywnego Krypto – zastanawiała się nad tym niedawnym imbroglio, zauważając, że wydaje jej się dziwne, iż główna giełda kryptońska, na której znajdują się miliardy Bitcoinów i innych cyfrowych aktywów, ma tak jeden punkt porażki.

„Coś jest dziwne. Jeśli multi-sig, to dlaczego policja trzyma w areszcie większość sygnatariuszy na raz? Zazwyczaj sygnatariusze rozkładają się w różnych lokalizacjach geograficznych, aby uniknąć takiego przypadku, jak przypuszczam? Trudno sobie wyobrazić, jak to się dzieje, że w jednym miejscu dochodzi do niepowodzenia.“

Wydaje się, że jest jeszcze więcej do ujawnienia, ale w międzyczasie, ponad 200.000 Bitcoinów – jak również tony innych cyfrowych aktywów – wszystkie pozostają w stanie zawieszenia.